SOLAR LAMBALAR

Solar Lamba Nedir?

Solar lamba güneş enerjisi ile çalışan bir aydınlatma ürünüdür. Solar lambanın bir adet güneş paneli ve içinde bir adet pili mevcuttur. Solar lamba gün boyu güneşten enerji toplamakta ve enerjiyi bu pilde depolamaktadır. Havanın kararması ile birlikte aydınlatma sensörü devreye girmekte ve solar lamba ışık vermektedir. Enerjiden tasarruf sağlamak ve geleceğimizi garanti altına almak için solar lamba gibi çevre dostu ürünlerden çok daha fazla yararlanmak zorundayız. Son yıllarda sokak lambalarında solar lambaların çok sık tercih edildiğini görmekteyiz. Bunun yanında elektrik tesisatının maliyetli olacağı şebekeden uzak dağ ve bağ evlerinde de solar lambaları büyük bir memnuniyetle kullanabilirsiniz.

Solar Lamba Neden Kullanmalıyım?

Solar lamba pek çok kullanım alanına sahiptir. Karayolları, otoyollar, sokaklar, evinizin bahçeleri, dağ evleri ve bunun gibi güneşin olduğu her alanda güvenle kullanabilirsiniz. Solar lambaların maliyetleri oldukça düşüktür. Tek maliyeti sadece ilk alım bedeli olacaktır. Bunun dışında her ay başınıza dert olan yüksek elektrik faturalarından kesin olarak kurtulmuş olacaksınız. Bir bina veya bir konut için ortaya çıkan elektrik tesisatı maliyetine göre çok ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Ürünlerin özelliklerinden dolayı kullanım ömürleri oldukça uzundur. Bu sebeple solar lambalara yapmış olduğunuz yatırım uzun yıllar sizlere bedava ışık sağlayacaktır.

%78 yerli üretim olan ve 15 Watt ‘dan 90 Waat’a kadar farklı güç seçeneklerindeki Solar Lambalarımız NEMA IEC 60529, EN 55015 ve EN 61547 test standartlarına uygun üretildikleri gibi CE ve TSE belgelerine de sahiptir. Koruma sınıfı IP65’tir. Solar Lambalarımıza 3 yıl üretici garantisi geçerlidir. Bir direğe veya uygun gördüğünüz herhangi bir yapıya cıvatalarla monte edip anında kullanmaya başlayabilirsiniz.